Ekshumacje wykonuje się w terminie od 16 października do 15 kwietnia.

- Pierwszy krok to uzyskanie zapewnienia od zarządu cmentarza na który będą przenoszone szczątki, dotyczące istnienia miejsca i prawa do pochowania.

- Sanepid (właściwy dla cmentarza, z którego ekshumowane jest ciało) musi wyrazić zgodę na przeprowodzenie ekshumacji. Jeżeli od daty pochowania nie upłynęło 20 lat sanepid może wyznaczyć swojego przedstawiciela i informuje o możliwym terminie jego obecności podczas ekshumacji.

- Zgodę z cmentarza, na którym będą pochowane szczątki oraz zgodę z sanepidu dostarczamy do zarządu cmentarza, z którego zabieramy osobę ekshumowaną.

- Zarząd cmentarza wyznacza termin ekshumacji oraz informuje o konieczności odbioru karty zgonu.

- O terminie dostarczenia szczątków informujemy zarząd cmentarza, na który będą one przenoszone. Do transportu szczątków niezbędne są: worek ekshumacyjny, skrzynka ekshumacyjna lub trumna.

- Po odbiorze karty zgonu należy dostarczyć ją do zarządu cmentarza, na którym będą pochowane przenoszone szczątki.

Co zrobić po śmierci bliskiej osoby?

Śmierć najbliższych to bardzo trudny czas dla każdego. Niestety, ale i w tak trudnych chwilach konieczne jest dokonanie pewnych formalności przed pochówkiem osoby zmarłej. Często nie wiemy od czego zacząć, gdyż znajdujemy się pod wpływem silnych emocji. Chcąc pomóc Państwu w tej trudnej chwili, przygotowaliśmy krótki informator.

Formularz kontaktowy

Wszystkich Państwa zapraszamy do skontaktowania się z biurem naszej firmy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, a w przypadku wątpliwości - doradzimy.

Skontaktuj się z nami

Usługi Pogrzebowe Andrzej i Ryszard Rucińscy
05-520 Konstancin-Jeziorna
ul. Warszawska 46

tel. 22 756 48 21
tel./fax: 22 717 47 88
biuro@rucinski.waw.pl

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek w godz. 9:00 - 18:00
sobota w godz. 9:00 - 15:00

Dyżur całodobowy pod nr telefonów:
22 756 48 21 lub 22 717 47 88

Sprawdź jak do nas trafić klikając tutaj