Proces spopielenia zwłok zmarłych ma długą tradycję w historii ludzkości. Kremacja z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Dokonywana jest z zachowaniem wszelkich norm etycznych. Kościoł Rzymskokatolicki zaakceptował spopielanie jako obrzęd pogrzebowy w 1983 roku.

Kodeks Prawa Kanonicznego w kanonie 1176 par. 3 mówi: ,,Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej" Po dokonaniu spopielenia, powstałe prochy zmarłego umieszczane są w urnie.

Stale współpracujemy z krematorium w Warszawie na terenie Cmentarza Komunalnego Północnego (Wólka Węglowa), w Antoninowie na terenie Cmentarza Komunalnego Południowego oraz prywatnym Krematorium w Wyszkowie. Jesteśmy w stanie na życzenie rodziny zorganizować kremację w dowolnym krematorium na terenie kraju.

Rezerwacji terminu kremacji możemy dokonoć po otrzymaniu od Rodziny zmarłego aktu zgonu i wypełnieniu zezwolenia na wykonanie kremacji.

Ważna informacja - Spopieleniu nie można poddać osoby zmarłej ze wszczepionym rozrusznikiem serca (należy go przed kremacją usunąć).

Co zrobić po śmierci bliskiej osoby?

Śmierć najbliższych to bardzo trudny czas dla każdego. Niestety, ale i w tak trudnych chwilach konieczne jest dokonanie pewnych formalności przed pochówkiem osoby zmarłej. Często nie wiemy od czego zacząć, gdyż znajdujemy się pod wpływem silnych emocji. Chcąc pomóc Państwu w tej trudnej chwili, przygotowaliśmy krótki informator.

Formularz kontaktowy

Wszystkich Państwa zapraszamy do skontaktowania się z biurem naszej firmy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, a w przypadku wątpliwości - doradzimy.

Skontaktuj się z nami

Usługi Pogrzebowe Andrzej i Ryszard Rucińscy
05-520 Konstancin-Jeziorna
ul. Warszawska 46

tel. 22 756 48 21
tel./fax: 22 717 47 88
biuro@rucinski.waw.pl

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek w godz. 9:00 - 18:00
sobota w godz. 9:00 - 15:00

Dyżur całodobowy pod nr telefonów:
22 756 48 21 lub 22 717 47 88

Sprawdź jak do nas trafić klikając tutaj